Слвия взе дербито с Локо Сф след обрат

Славия срази Локомотив София с 2:1 след обрат през второто полувреме на мача между двата състава от деветия кръг на Първа лига.

Столичните „железничари“ откриха резултата на стадион „Александър Шаламанов“ в столицата чрез първата си по-опасна атака в срещата. В деветата минута Антонио Вутов центрира от ъглов удар в наказателното поле на „белите“, където връхлитащият от задна позиция Божидар Кацаров стреля с глава, а в опит да я изчисти, Ертан Томбак си отбеляза автогол.

Пет минути след началото на втората част съставът на Златомир Загорчич изравни. Томбак изведе Кристиан Добрев и той с удар по земя се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Александър Любенов.

Славия направи пълен обрат в 64-ата минута, когато Тони Тасев центрира отляво в наказателното поле на Локомотив, а голмайсторът Добрев с глава се разписа за втори път в срещата.

В класирането Славия събра актив от 15 точки и зае шестото място. Локомотив София остава девети с 12 спечелени пункта. /БГНЕС