Спорен червен картон помогна на Славия да вземе дербито с Локо Сф

Славия спечели с 3:0 дербито срещу Локомотив Сф от 22-ия кръг на Първа лига. Тони Тасев даде аванс на тима си, а Борислав Цонев и Мартин Петков отбелязаха дебютните си попадения с екипа на "белите". "Железничарите" пък завършиха с човек по-малко след два жълти картона на Божидар Кацаров. Изгонването му предизвика протести. Ситуацията бе спорна, но главният съдия Владимир Вълков прецени, че Кацаров е извършил нарушение и заслужава втори жълт картон.

През първата част нито един от двата тима не отправи точен удар, равенството се запази до отстраняването на Кацаров. Седем минути след него Радослав Кирилов проби добре отляво и комбинира с Тони Тасев, който вкара на празна врата.

Гостите потърсиха изравняването в края, но безуспешно, като това доведе до още два гола в тяхната врата. Те бяха дело на бившите футболисти на Левски Мартин Петков и Борислав Цонев, които пристигнаха от Черноморец Одеса след ескалацията на конфликта Русия. И в двата случая асистенциите отново бяха на Кирилов.

Славия заема 6-ата позиция в класирането с актив от 32 точки. Локомотив София е 13-и в подреждането с 19 пункта. /БГНЕС