Суарес и Меси отдалечиха Атлетико на 11 точки от Барса

Отборът на Барселона направи решителна крачка към титлата, надигравайки у дома Атлетико Мадрид с 2:0 в дербито на 31-ия кръг в испанската Ла Лига. „Каталунците“ бяха по-добрият отбор на терена, но трябваше да бъдат търпеливи, за да постигнат ценния успех. Първата част на двубоя на „Камп Ноу“ ще се запомни с изгонването на Диего Коста в 28-та минута. Нападателят на „дюшекчиите“ бе изгонен с директен червен картон от главния съдия Хесус Мансано, след като използва нецензурен език към него.

Меси не пропусна да запише дежурния си гол за Барса - негов 33-и през кампанията в Ла Лига.

Възпитаниците на Диего Симеоне се прегрупираха и успяха да устискат нулевото равенство, което щеше да остави разликата от осем точки налична. Не на това мнение обаче бяха Луис Суарес и Лионел Меси, които само в рамките на минута убиха надеждите на мадридчани за положителен резултат от двубоя. Първо Суарес откри след великолепен удар с десния крак в 85-та минута, който не остави шансове на иначе представилия се отлично Ян Облак. Само минута по-късно Меси също записа дежурния си гол, негов 33-и в Ла Лига от началото на кампанията. Така Барса е вече на 11 точки пред основния си конкурент за титлата и гледа към двубоите срещу Манчестър Юнайтед от четвъртфиналите на Шампионската лига. В следващия кръг в първенството „блаугранас“ гостуват на Уеска, докато „дюшекчиите“ са домакини на Селта. По-рано съперникът на Барселона във финала за Копа дел Рей – Валенсия, допусна поражение от борещия се за оцеляване Райо Валекано с 2:0. Раул Де Томас откри резултата в 32-та минута, а Марио Суарес подпечата успеха на домакините в 90-та. Така Райо се доближи на три точки от намиращия се над чертата Виляреал, докато Валенсия загуби за първи път след 12 мача. За последно „прилепите“ допуснаха поражение като гост на Алавес с 2:1 на 5 януари. В следващите си мачове Райо гостува на Атлетик Билбао, докато за Валенсия предстои местно дерби с Леванте на „Местая“. /БГНЕС