Свитолина е за четвърта поредна година на 1/4-финал в Дубай

Елина Свитолина надигра категорично Гарбине Мугуруса с 6-1, 6-2 и се класира за четвърта поредна година на 1/4-финалите на силния тенис турнир за жени от категория Премиер в Дубай. Действащата двукратна шампионка в надпреварата от Украйна се нуждаеше от едва 62 минути, за да отстрани двукратната шампионка от турнирите на Големия шлем и бивша номер 1 в света. Двубоят започна отлично за защитаващата титлата си представителка на Украйна, която въпреки равностойното начало проби испанката. Мугуруса успя да върне брейка още в следващия гейм, но Свитолина влезе в чудесна серия от четири последователни гейма и затвори откриващата част в своя полза. На старта на втория сет испанката успя да спечели за първи път подаването си в мача, но Елина направи поредна впечатляваща серия, печелейки последователно пет гейма, с което реши всичко в мача.

Това е 11-а последователна победа за Свитолина в арабския град. Ако спечели съревнованието за трети пореден път, украинката ще влезе в историята като едва третата тенисистка с три или повече титли в Дубай – останалите, които са го правили са белгийката Жустин Енен (2003-2004, 2006-2007) и Винъс Уилямс (2009-2010, 2014), но тя ще бъде първата в историята с три поредни трофея. В спор за място на полуфинала, Свитолина ще се изправи срещу друга представителка на Испания в лицето на Карла Суарес Наваро, която отстрани победилата световната номер 1 Наоми Осака Кристина Младенович в два тежки сета след 7-5, 7-5. /БГНЕС