Тайсън се завърна на ринга с реми срещу Джоунс-младши

Завръщането на Майк Тайсън в бокса на 54-годишна възраст завърши с равенство срещу 51-годишния Рой Джоунс-младши в демонстративна осемрундова битка между двамата бивши световни шампиони в тежка категория.

Тайсън заяви след двубоя, че със сигурност ще се бие отново на ринга.

15 години, след като прекрати кариерата си през 2005 след загуба от Кевин МакБрайд, Тайсън направи своето завръщане в „Стейпълс Сентър“ в Лос Анджелис пред празни трибуни. Атлетическата комисия на Калифорния нареди рундовете да бъдат по две минути вместо традиционните три, като нито един от боксьорите нямаше право да търси нокаут и обяви, че няма официален победител като предпазна мярка за над 50-годишните. „Понякога двете минути се усещаха като три. Чувствам се страхотно след този мач, очаквам да се бия отново“, каза Тайсън. Въпреки че доминира през по-голямата част от времето, той аплодира решението на съдийската комисия да отсъди реми. „Окей съм с това решение. Да, мисля, че спечелих, но съм доволен и от равенство. Публиката бе щастлива“. Джоунс-младши, от друга страна, не бе доволен от ремито. „Никога не съм щастлив с равенство. Ако те удря с главата си и пласира често удари в тялото, това боли. Определено те оказаха влияние върху мача, защото именно те ме измориха“, призна Джоунс-младши. Тайсън, който влезе в двубоя с баланс 50-6 (44 с нокаут), отслабна за сблъсъка и започна да тренира отново. Джоунс, който пък започна срещата с баланс 66-9 (47 с нокаут), за последно се би през февруари 2018, когато спечели в средната категория. Той се надяваше, че двубоят с Тайсън може да му гарантира сблъсък с 45-годишната бразилска звезда на смесените бойни изкуства Андерсон Силва. /БГНЕС