Циципас се измъчи със световния №134 за място в трети кръг на Ролан Гарос

Стефанос Циципас се класира за третия кръг на Ролан Гарос след драматичен успех срещу чеха Зденек Коларж. Миналогодишният финалист в надпреварата се нуждаеше от 4 часа и 6 минути на корта, за да затвори мача с 6-3, 7-6(8), 6-7(3), 7-6(7).

Нищо не предполагаше за оформилата се драма след първия сет, в който Циципас постигна единствения пробив за 3-1, след което нямаше проблеми на сервис. Главоболията за фаворита започнаха от втората сет, когато 25-годишният Коларж пропусна три възможности за изравняване на резултата. Циципас все пак успя да дръпне с 2-0 след трудно 10:8, но позволи достигането до втори тайбрек, в който чехът се наложи и върна напрежението на корта.

В четвъртата част на срещата двамата си размениха по един пробив, достигайки отново до 13-ти гейм. В него заемащият Коларж, №134 в света, поведе с 6:2, но пропусна четири сетбола, за да се стигне до драматично 9:7 в полза на Стефанос.

В третия кръг от Ролан Гарос Циципас ще срещне Микаел Имер (Швеция), който по пътя си отстрани Даниел Еванс (Великобритания) с 6-3, 3-6, 6-2, 6-3.

Напред продължава и Марин Чилич, след като победи с 4-6, 6-4, 6-2, 6-3 унгареца Мартон Фучович.

Руснакът Андрей Рубльов пък се справи с Федерико Делбонис (Аржентина) с 6-3, 3-6, 6-2, 6-3 и ще играе с Кристиан Гарин, отстранил в четири сета Иля Ивашка.

Яник Синер загуби първия сет срещу Роберто Карбайес Баена, но не позволи изненада – 3-6, 64, 6-4, 6-3 за мач срещу Макензи Макдоналд в трети кръг. Американецът победи в три части Николоз Басилашвили – 6-3, 6-1, 6-4. /БГНЕС