ЦСКА с нова загуба от Зоря в Лигата на конференциите

ЦСКА инкасира поражение от Зоря Луганск с 0:2 като гост в мач от 4-я кръг на групите на Лигата на конференциите. Двубоят се проведе на "Славутич Арена" в Запорожие.

Головете за домакините паднаха в заключителните минути на втората част на мача, като и двете попадения дойдоха след грешки на "армейски" играчи. Шахаб Захеди се разписа в 87-ата минута, а в добавеното време на спора асистира за Алахяр Саядманеш, който също не сгреши от близка дистанция.

Яник Вилдсхут (д).

В 20-ата минута Яник Вилдсхут се отчете с пропуск за ЦСКА. Гол на Жорди Кайседо за "червените" пък не беше зачетен в средата на втората част поради засада. А малко преди попадението на Захеди, резервата Йоан Баи нямаше късмет в завършващата фаза.

Стартовите състави за мача в Украйна:

Зоря: Мацапура, Фаворов, Вернидуб, Имереков, Снурницин, Цвек, Хомченовски, Захеди, Булеца, Луньов, Саядманеш;

ЦСКА: Бусато, Турицов, Матей, Лам, Мазику, Юга, Жеферсон, Вилдсхут, Йомов, Кери, Кайседо.

В предния кръг на груповата фаза на надпреварата "армейците" отстъпиха на Зоря с 0:1 като домакини.

В другия двубой от групата, Рома стигна до късен изравнителен гол срещу Бодьо/Глимт и отърва загубата след равенство 2:2 на "Олимпико". Ола Солбакен даде водачество на Бодьо в резултата в двубоя на "Олимпико", реализирайки в края на първото полувреме. След подновяването на играта Ел Шаарауи изравни в 54-ата минута, а десетина минути по-късно Ерик Ботхайм вкара за гостите. В 84-ата минута Рожер Ибанес реализира за крайното 2:2. Както е известно, в миналия кръг на групата Бодьо/Глимт разгроми Рома с 6:1.

Норвежците са лидери във временното класиране на група С с актив от 8 точки, играчите водени от Жозе Моуриньо са със 7, Зоря Луганск е с 6, а а ЦСКА с наставник Стойчо Младенов е с 1 точка.

С този удар Рожер Ибанес донесе точката на Рома срещу Бодьо/Глимт.