Тихомир Иванов завърши осми във финала на високия скок

Тихомир Иванов завърши на осма позиция във финала на високия скок на Европейското първенство по лека атлетика в Мюнхен, Германия. Заради дъжд условията на "Олимпиащадион" в баварската столица бяха много тежки, като цели петима от финалистите в дисциплината не успяха да преодолеят първата височина (2.18 метра) и завършиха без резултат.

Иванов успя да скочи началната височина от трети опит, но след това направи три неуспешни опита на 2.23 и приключи участието си в състезанието. По този начин 28-годишният лекоатлет влезе в топ 8 на европейско първенство за трети път в кариерата си.

Титлата спечели олимпийският шампион Джанмарко Тамбери, който единствен преодоля 2.30, за да се качи за втори път в кариерата си на европейския връх. Втори остана представителят на домакините Тобиас Потие с 2.27, а украинецът Андрий Проценко спечели бронза също с 2.27, но повече фалове. /БГНЕС