Томова е на 1/2-финал в Бостад и си осигури рекордно класиране в световната ранглиста

Първата ракета на България Виктория Томова продължава с блестящото си представяне на турнира на червени кортове в Бостад (Швеция) от сериите УТА 125 с награден фонд 115 хиляди долара.

Виктория Томова.

Днес Томова записа трета поредна победа и се класира за полуфиналите. С този успех Вики си осигури рекордно класиране в световната ранглиста. Българката ще бъде минимум под №101 след края на турнира. Българката се наложи над №127 в световната ранглиста Михаела Бузарнеску от Румъния с 6-3, 6-0. Срещата продължи 88 минути. За място на финала Томова ще играе срещу №155 в световната ранглиста Джанг Су Джонг от Южна Корея.

Преди този мач Вики елиминира представителката на домакините Жаклин Кабай Ауад и туркинята Ипек Йоз. Вики направи три пробива за да спечели първата част срещу Бузарнеску с 6-3. Във втория сет Томова не загуби нито един гейм и го спечели за 36 минути. /БГНЕС