Торино удари Милан и отдалечи „росонерите“ от топ 4

Отборът на Милан допусна поредната си грешка в битката за топ 4 в Серия А, след като допусна загуба от пряк конкурент за местата, даващи право на участие в Шампионската лига. „Росонерите“ бяха победени с 2:0 при гостуването си на Торино и се смъкнаха до седмо място в класирането.

След нулево първо полувреме на „Стадио Олимпико Гранде Торино“ в северния италиански град, централният нападател на домакините Андреа Белоти откри резултата в 68-та минута от дузпа. 11 минути по-късно Алекс Беренгер удвои преднината на Торино, а в 81-та минута Милан остана с човек по-малко след втори жълт картон на Алесио Романьоли. До края не паднаха повече голове и възпитаниците на Валтер Мадзари стигнаха до ценния успех, след който вече имат 56 точки и се изкачиха до шесто място в класирането. Милан е със същия актив, но заема седма позиция, като за момента четвъртото място се заема от Рома с 58 точки, пред Аталанта с 56. В битката за четвъртата позиция е тимът на Лацио, който вчера победи Сампдория с 2:1 като гост и е на осмо място с 55 точки. /БГНЕС