Торонто надигра без проблеми Бостън

Отборът на Торонто Раптърс спечели категорично у дома срещу Бостън Селтикс със 118:95 в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Първата четвърт не предвещаваше подобен развой на събитията за възпитаниците на Брад Стивънс, които поведоха с две точки след края на откриващата част – 32:30. Във втората обаче настъпи ключовият обрат, който доведе до убедителния успех на домакините. Те спечелиха частта с 36:13, а ,,келтите“ не успяха да се справят със силните изяви на Кауай Ленърд и Паскал Сиакам. След голямата почивка Раптърс направиха разликата дори по-голяма, като тя достигна 31 точки в един момент. В последната четвърт играчите на Ник Нърс логично намалиха оборотите, а срещата се доигра в спокойно темпо. За победителите над всички бе Сиакам с 25 точки, а Ленърд завърши с 21. За Селтикс Маркъс Морис реализира 17, но тимът се представи далеч под очакванията в този интригуващ двубой между два от най-силните отбори на Изток, стреляйки едва 38% от полето. Торонто продължава да бъде на втората позиция в Източната конференция зад лидера Милуоки Бъкс, докато Бостън е пети в подреждането. В следващите си мачове Раптърс приемат у дома Портланд Трейл Блейзърс, докато Бостън е домакин на същия съперник два дни по-рано. В останалите два мача от вечерта в НБА Ню Йорк Никс постигнаха втори пореден успех, след като надиграха у дома Орландо Меджик със 108:103, докато Денвър Нъгетс се справи със съпротивата на Оклахома Сити Тъндър след 121:112. Пореден силен мач за Нъгетс изигра центърът Никола Йокич, който записа почти трипъл-дабъл – 36 точки, 9 борби и 10 асистенции. /БГНЕС