Тотнъм отстрани Челси след дузпи за 1/4-финал за Купата на Лигата

Тотнъм се класира за 1/4-финал в Карабао Къп след равенство 1:1 в редовното време и 5:4 при дузпите с Челси на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“.

Кейн (д) реализира последната дузпа за Тотнъм, докато Маунт (л) пропусна целта.

Официални дебюти за двата отбора направиха съответно Серхио Регилон от „шпорите“ и Едуар Менди под рамката за „сините“, като първи удар нанесоха гостите. Именно Регилон на два пъти не показа добра намеса, губейки топката в центъра и несъумявайки да се противопостави на Сесар Аспиликуета, след което топката стигна до Тимо Вернер, а дошлият от РБ Лайпциг нападател вкара първия си гол с екипа на Челси. При попадението на „сините“мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо си размени реплики с колегата от другата страна на тъчлинията Франк Лампард, недоволен от радостта на бившия си възпитаник в Челси. Според информациите, португалецът му казал „Когато губехте с 0:3 през уикенда, не се радваше толкова много?“, на което Лампард отговори с усмивка. Домакините рядко застрашаваха вратата на дебютанта Менди, като единственият точен удар дойде от Ерик Ламела. През втората част обаче Тотнъм бе по-агресивният отбор, като за това спомогнаха и включванията на Хари Кейн и Лукас Моура. Закономерно се стигна до изравнителен гол след колективна грешка в отбраната на Челси, като Регилон центрира в наказателното поле, където никой не попречи на Ламела да накаже Менди от близка дистанция. Стигна се до дузпи, където всички изпълнения бяха перфектни до последната дузпа за „сините“, която бе поверена на Мейсън Маунт. Атакуващият футболист на Челси стреля встрани от вратата на Юго Лорис и така Тотнъм продължи към четвъртфиналната фаза на надпреварата. /БГНЕС