Тотнъм вдигна Ауди Къп насред „Алианц Арена“

Отборът на Тотнъм надигра Байерн Мюнхен във финала на Ауди Къп след 2:2 в редовното време и успех при дузпите.

Играчите на Тотнъм ликуват с трофея от Ауди Къп, след като надиграха Байерн Мюнхен след изпълнение на дузпи.

Резултатът бе открит от „шпорите“ в 19-та минута, когато се разписа Ерик Ламела. По този начин приключи и първата част. Второто полувреме предложи на зрителите на „Алианц Арена“ три попадения и много драма. Възпитаниците на Маурисио Почетино покачиха на 2:0 чрез Кристиан Ериксен, но само две минути по-късно Жан-Фиете Арп намали изоставането на баварския гранд. Десетина преди края на редовните 90 Алфонсо Дейвис възстанови равенството, а победителят бе решен след рулетката на дузпите. При тях в герой за лондончани се превърна вратарят Пауло Газанига, който спаси дузпата на Жером Боатенг след точни първи десет изпълнения от бялата точка. За Тотнъм предстои двубой с Интер в последната им проверка преди старта на новия сезон във Висшата лига. Тимът на Почетино започва кампанията си с домакинство на новака Астън Вила на 10 август. За Байерн пък идва мач с Борусия Дортмунд за Суперкупата на Германия, който ще се проведе на 3 август.

Диас оформи крайното 5:3, а Реал се поздрави с третото място в Ауди Къп.

По-рано в мач за третото място Реал Мадрид спечели зрелищно над Фенербахче с 5:3. Бившият футболист на Левски Гари Родригес откри резултата в 6-та минута, но Карим Бензема обърна развоя на събитията. Набил Дирар изравни резултата преди почивката, но през втората част Бензема оформи своя хеттрик. Озал Туфан отново възстанови паритета, но с голове на Начо Фернандес и Мариано Диас "белите" се поздравиха с успеха. /БГНЕС