Три червени картона потопиха Лацио срещу Милан

Милан спечели с 1:0 гостуването си на Лацио от 27-ия кръг на италианската Серия А. Трима от "орлите" бяха изгонени. Накрая мачът завърши с меле.

Лацио остана с човек по-малко още в 57-ата минута, когато Пелегрини си изкара два бързи жълти картона в рамките на само седем минути. Вторият дойде по доста комичен начин. Играчите на Лацио искаха играта да бъде спряна заради паднал на тревата техен съотборник. Играта обаче продължи, Пулишич открадна топката от Пелегрини, който го повали на земята, заради което получи втори жълт картон.

Голът на победата за "росонерите" падна в 88-ата минута. Резервата Окафор стреля, но ударът му бе спасен от вратаря. След това Жиру не успя при добавката, топката се върна при Окафор, който въпреки намесата на Проведел този път успя да я прати в мрежата.

В добавеното време още двама от домакините бяха изгонени. В 94-тата Марушич получи директен червен картон заради реплики към съдията, а секунди по-късно Матео Гендузи бе изгонен с малко пресилен червен картон за блъскане срещу Пулишич.

Очаквано, след последния съдийски сигнал се стигна до сблъсъци на терена, каквито имаше неведнъж още след първия червен картон.

След този мач Милан приближи само на точка втория Ювентус, който обаче е с двубой по-малко.

Лацио пък е девети и все по-усилено се говори, че Маурицио Сари може да бъде уволнен, ако тимът отпадне от Байерн във вторник в реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига. В първата среща Лацио спечели с 1:0. /БГНЕС