Трипъл-дабъл на ЛеБрон не стигна за победа над Атланта

Отборът на Атланта Хоукс победи Ел Ей Лейкърс със 117:113 у дома в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Звездата на Лейкърс ЛеБрон Джеймс реализира трипъл-дабъл с 28 точки, 16 асистенции и 11 борби, но това не бе достатъчно за успех на Езерняците. За ЛеБрон това бе пети трипъл-дабъл от началото на сезона и общо 78-ми в кариерата му, с което той изравни легендарния Уилт Чембърлейн. Хоукс бяха в серия от три поредни загуби в Лигата, но новакът Трей Йънг ги поведе към победата с 22 точки и 14 асистенции, а Дожн Колинс също се отчете с 22 точки. Двата тима си разменяха преимуществото, като пред почти 17 хиляди зрители в "Стейт Фарм Арина" домакините изравниха рекорда си за най-много отбелязани тройки в една четвърт, като реализираха 10 в откриващата част, за да дръпнат с 38:32. Гостите отговориха през втората част, за да се оттеглят с четири точки аванс на почивката, но силна трета част на Атланта им даде предимство от 100:95 преди заключителната четвърт. В нея и двата тима имаха проблеми със стрелбата, като в крайна сметка Ястребите удържаха преднината си, въпреки че вкараха само седем точки в последните шест минути и половина. За Атланта това бе 19-та победа от началото на сезона, като те имат 38 поражения и заемат 12-то място в Източната конференция. След поредицата си от шест поредни гостувания Лейкърс са на 10-та позиция на Запад с актив от 28 успеха и 29 поражения. В друг мач от тази нощ шампионите Голдън Стейт Уориърс победиха Юта Джаз със 115:108, а Бостън Селтикс взе гостуването си на Филаделфия 76-ърс със 112:109. /БГНЕС