Трипъл-дабъл на ЛеБрон пречупи Зайън и Пеликанс

Отборът на Ел Ей Лейкърс надигра като гост Ню Орлиънс Пеликанс със 122:114 в поредна среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

ЛеБрон (в близък план) направи трипъл-дабъл при успеха на Лейкърс над Пеликанс.

Двата отбора си размениха по една четвърт и така на почивката калифорнийци имаха аванс от две точки – 63:61. „Пеликаните“ обаче взеха третата четвърт с четири разлика и влязоха в последната с крехка преднина, но в нея преклониха глава пред най-добрия отбор на Запад. За победителите над всички бе звездата им ЛеБрон Джеймс, който продължава да изумява в 17-ия си сезон в лигата – „Кралят“ завърши с трипъл-дабъл – 34 точки, 12 борби и 13 асистенции. Кайл Кузма добави 20 за успеха. За домакините новобранецът Зайън Уилямсън завърши с най-върхово постижение в кариерата си в НБА – 35 точки и 7 борби, но усилията му се оказаха недостатъчни за нещо повече от почетна загуба на Пелс. Тимът е девети в Западната конференция, където лидери продължават да бъдат Лейкърс. В следващите си мачове Пеликанс приемат у дома Минесота Тимбъруулвс, докато Лейкърс домакинстват на Филаделфия 76-ърс. Ето и всички останали резултати: Шарлът Хорнетс – Милуоки Бъкс 85:93 Минесота Тимбъруулвс – Далас Маверикс 91:111 Ел Ей Клипърс – Филаделфия 76-ърс 136:130 Денвър Нъгетс – Торонто Раптърс 133:118 Сакраменто Кингс – Детройт Пистънс 106:100 Голдън Стейт Уориърс – Вашингтон Уизардс 110:124. /БГНЕС