Трипъл-дабъл на Симънс не помогна на Филаделфия срещу шампионите

Тимът на Филаделфия Севънти Сиксърс претърпя домакинско поражение от действащия шампион Голдън Стейт Уориърс със 117:120. Домакините имаха преднина от 12 точки на голямата почивка, но "воините" спечелиха третата четвърт с 38:23 и удържаха минималната си преднина до края.

22-годишната австралийския звезда на Филаделфия Бен Симънс реализира трипъл-дабъл - 25 точки, 15 борби и 11 асистенции. За Голдън Стейт Кевин Дюрант отбеляза 34 точки, Стеф Къри добави 28, Демаркъс Казънс - 25.

Сан Антонио Спърс победи Оклахома Сити Тъндър със 116:102 у дома. За "гръмотевиците" това е четвърто поредно поражение.

Юта Джаз надделя над Милуоки Бъкс със 115:111 у дома в Солт Лейк Сити. Донован Мичел наниза 46 точки за "джазмените", а Янис Адетокумбо - 43 за "елените".

Кливланд Кавалиърс претъря тежка загуба на свой терен от Детройт Пистънс с 93:129.