ЦСКА 1948 надви Арда в последния мач от Първа лига за годината

Отборът на ЦСКА 1948 победи Арда с 1:0 у дома в отложен мач от Първа лига, с който бе сложен край на битките в българското елитно първенство за 2023 година.

На стадиона в Бистрица лидерът на "червените" Ивайло Чочев донесе успеха на своя тим с гол от дузпа в 12-та минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Емил Ценов, което бе разгледано от ВАР. Гостите имаха своите шансове да стигнат до изравнителен гол, но силен удар от далечно разстояние на Лъчезар Котев срещна напречната греда.

15 минути след почивката домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Стив Фуртадо, но въпреки това играчите на Николай Панайотов опазиха преднината си и завършиха годината по успешен начин. За ЦСКА 1948 това бе десета победа през сезона, като тимът заема пето място в класирането с 35 точки, докато Арда е на седма позиция с актив от 31 точки. /БГНЕС