ЦСКА 1948 завърши контролите с престижен успех над Арис в Солун

ЦСКА 1948 завърши предсезонната си подготовка с победа в последната си контрола. В Солун "армейците победиха Арис с 2:0. Атанас Рибарски започна със следния стартов състав: 33. Генадий Ганев – 24. Ерденис Гурища, 87. Симеон Петров, 5. Елитон, 4. Мики Орачев – 18. Ивайло Чочев, 21. Емил Ценов– 10. Георги Русев, 7. Талис, 99. Радослав Кирилов (К) – 20. Антонио Вутов.

Началото на срещата предложи няколко добри нападения и за двата тима, но без да бъде отправен точен удар към някоя от двете врати. Четвърт час след началото на срещата Георги Русев проби отдясно и центрира за Антонио Вутов, който стреля в аут. Пет минути по-късно дебютантът Талис навлезе в наказателното поле и подаде на Русев, който стреля от движение, но над вратата.

Гръцкият тим отговори на предизвикателството на българския си опонент и създаде няколко добри възможности. Първо Владимир Дарида получи пас в наказателното поле и стреля, но след рикошет топката излезе над вратата на Ганев. Последва грешка при изнасянето на топката от ЦСКА 1948, от което се възползва Лукас Руп, който навлезе в наказателното поле, но след чудесна намеса на Генадий Ганев се стигна до ъглов удар. До края на полувремето Арис отправи още два удара чрез Луис Палма и Хавиер Саври, но вратарят на "червените" се справи със ситуациите.

Второто полувреме започна чудесно за ЦСКА 1948. В 49-та минута появилият се като резерва Стоян Стоичков се възползва от неразбирателство между двама играчи в жълто-черни екипи и отне топката, нанесе удар от около 20-ина метра и изведе "армейците" напред в резултата. Десет минути по-късно ЦСКА 1948 реализира и второ попадение. Том Рапнуи направи добър пробив отляво и асистира на непокрития Георги Русев, който веднага нанесе удар и направи резултата 2:0. До края на срещата с няколко добри изяви се отчете Даниел Наумов, който успя да запази вратата на "червените" без гол.

Така ЦСКА 1948 приключи предсезонната си подготовка с победи над Арис и румънския Сепси, равенство срещу словенския Марибор и загуби от хърватския Динамо Загреб и гръцкия Панатинайкос. В първия си мач от новия сезон в родното първенство "армейците" гостуват на Левски в събота, 15 юли, от 18:45 часа на стадион "Георги Аспарухов" в столицата. /БГНЕС