ЦСКА е на победа от първи финал във волейболното първенство след 2017 г.

Волейболистите на ЦСКА спечелиха и втория полуфинален сблъсък с Дея спорт (Бургас) от полуфиналите в efbet Супер Волей. Воденият от Александър Попов тим надигра съперника с 3:0 (25:22, 25:21, 25:17) в двубой, изигран в зала "Христо Ботев".

Така "червените" вече водят с 2-0 успеха в серията.

Третата среща е на 9 април (вторник), от 19:00 ч. в зала "Младост" в морския град. При победа на домакините, серията продължава в четвърти мач. Успех на столичани ще ги прати на финала - нещо, което не се е случвало от 2017 г. насам.

Александър Симеонов отсъстваше за ЦСКА във втори пореден мач. Александър Попов отново заложи на Делчо Раев като основен разпределител. Младият Християн Великов също запази мястото си сред титулярите.

От своя страна, Теодор Тодоров бе на линия за носителите на Купата. Николай Учиков пък взе епизодично участие в двубоя. Кадровите проблеми оказаха своето влияние върху резултата, и, за разлика от предходния двубой, бургазлии не можаха да окажат пълна съпротива.

"Армейците", окрилени от победата преди дни, надиграха противника, въпреки допуснатите грешки. Столичани записаха успех в три гейма над противника за първи път от 2022 г. насам.

Най-резултатен бе Страхиня Бързакович със 17 точки (2 блокади). 9 точки записа Тодор Вълчев (1 ас), Иван Михал добави 8 точки (4 блокади). За съперника Лукас Мадалоз завърши с 10 точки (1 ас). /БГНЕС