ЦСКА е на трети пореден финал в Демакс лигата след паметен обрат над Левски

Волейболистките на ЦСКА ще играят за трети пореден път на финал в Демакс лигата, след като осъществиха пълен обрат срещу големия си съперник Левски София с 3:2 (18:25, 22:25, 28:26, 27:25, 16:14) гейма в третия двубой помежду им, изигран в зала "Васил Симов".

Състезателките на „сините“ поведоха с 2:0 гейма след уверена игра, вдъхновени и от победата във втория мач. В третия момичетата на Юлия Иванова проявиха характер и опрени до стената, губейки със 17:21, съумяха да намалят изоставането си. В следващите две части драмата отново бе налице, като опитът на ЦСКА взе връх в ключовите точки и така им осигури участие на финала.

Така „червените“ спечелиха серията с 2-1 победи и ще спорят за трофея с шампиона Марица Пловдив. Играе се до три успеха от пет срещи, като мачовете са насрочени за 17, 18 и 21 април. При нужда от четвърти и пети двубой, те ще са съответно на 22 и 25 април.

За Левски предстои битка за бронза със Славия във формат две победи от три мача. Мачовете са на 16, 18 и 20 април. /БГНЕС