ЦСКА не остави шансове на Левски в баскетболното дерби

Отборът на ЦСКА победи Левски с 81:67 у дома в дербито от Националната баскетболна лига. Двубоят в зала "ЦСКА" започна равностойно, като "червените" взеха първата част с 18:17, а "сините" дори поведоха с точка в първите минути на втората четвъртина, но след това баскетболистите на Росен Барчовски започнаха да доминират и постепенно да трупат преднина.

На почивката авансът на ЦСКА вече бе 38:32, а в края на третата част той набъбна на 12 точки. Домакините спечелиха и последната четвърт за крайното 81:67. За ЦСКА най-резултатни бяха капитанът Венцислав Петков и Брандън Йънг, които отбелязаха по 17 точки, а Виктор Гергов добави 13. За Левски над всички бе Зейн Ноулс с 15 точки.

ЦСКА заема второ място в класирането на НБЛ с 12 победи и 3 загуби, докато Левски е на десета позиция с 4 успеха и 11 поражения. /БГНЕС