ЦСКА не сгреши срeщу Локомотив Пд и поведe в класирането

ЦСКА спечели с 1:0 домакинството си на Локо Пд и поведе в класирането два кръга преди края. "Червените" имат аванс от две точки пред Лудогорец. Разградчани обаче са с мач по-малко. "Орлите" утре гостуват на ЦСКА 1948.

ЦСКА откри резултата в 25-ата минута. Изстрел на Туфегджич бе отразен от Хоркаш. При последвалото изпълнение на ъловия удар Тибо Вион намери Юрген Матей в малкото наказателно поле и капитанът на ЦСКА опъна мрежата на Локомотив - 1:0!

В 28-ата минута Матеус намери Джовани, чийто удар излезе в аут. В следващия четвърт час битката се пренесе в средата на терена и интересните моменти пред двете врати липсваха. Така ЦСКА се оттегли с аванс на почивката.

"Армейците" първи стигнаха до добро положение през втората част. В 54-ата минута Линдсет пусна към Бамба, който шутира силно, а Хоркаш не бе убедителен, но спаси. В 71-ата минута Лазар Туфегджич проби отляво и нанесе много силен удар към далечния ъгъл и разтресе левия страничен стълб. Три по-късно Махмутович задържа Димитър Илиев в наказателното поле, но Станимир Тренчев, а след това и ВАР прецениха, ме дузпа няма.

Осем минути след това Амос Юга получи подаване в наказателното поле, преодоля Хорхе Сегура и стреля към близкия ъгъл, но в аут. Накрая Марселино Кареасо направи отличен пробив отляво и пусна пас към Дюкенс Назон, който от изключително изгодна позиция не успя да уцели топката. Така или иначе, бе отсъдена засада на Кареасо и попадението нямаше да бъде зачетено.

Бисмарк Чарлз вкара в последната минута от добавеното време. Дълбоката резерва в състава на "червените" получи асистенция от Кареасо, но голът му бе отменен заради засада. /БГНЕС