Уест Хям подчини Челси и взе ценни точки в борбата за оцеляване

Борещият се за оцеляване в Премиършип тим на Уест Хям се наложи над лондонския конкурент Челси с 3:2 в двубой от 32-и кръг на първенството. Срещата се игра на Олимпийския стадион в Лондон.

В 42-ата минута главният рефер Мартин Аткинсън отсъди дузпа в полза на Челси, която бе успешно реализирана от крилото Уилиан.

В допълнителното време на първата част Томаш Сучек възстанови равенството, а в 51-ата минута Михаил Антонио даде преднина на "чуковете". Бразилецът Уилиан се разписа за втори път в срещата в 72-ата минута, но в края на срещата, в 89-ата минута Андрей Ярмоленко донесе победата за Уест Хям, който се изкачи на 16-а позиция с 30 точки.

Челси запазва своето четвърто място с 54 точки, две повече от петия Манчестър Юнайтед. С това поражение отборът на Франк Лампард се доближи до един от клубните антирекорди. "Сините" вече имат 10 поражения през сезон 2019/2020. Повече в ерата на Роман Абрамович са допуснали само през сезон 2015/2016, когато губят 12 срещи. /БГНЕС