Уестбрук изравни трипъл-дабъл рекорда на Робъртсън

Гардът на Вашингтон Уизардс Ръсел Уестбрук изравни рекорда за най-много трипъл-дабъл в историята на Националната баскетболна асоциация, след като реализира 33 точки, 19 борби и 15 асистенции при победата над Индиана Пейсърс със 133:132 след продължение.

Ръсел Уестбрук е направил 181 трипъл-дабъла в кариерата си

Това бе 181-ви трипъл-дабъл за Уестбрук, с което той изравни постижението на легендарния Оскар Робъртсън и още преди края на редовия сезон има шанс да излезе еднолично начело в тази класация. Усилията на Уестбрук бяха с ключово значение за ценния успех на Вашингтон в Индианаполис, като той вкара два фала секунда преди края, след което блокира финалния изстрел на съперника, който е пряк конкурент на Уизардс за място в плейофите.

"Всеки път, когато стъпя на корта, се опитвам да оставя всичко от себе си. И когато всичко приключи, никой не може да каже, че не съм се борил на най-високото ниво или че съм мамил", сподели Уестбрук след двубоя.

Рекордното постижение на Уестбрук засенчи дори страхотното представяне на съотборника му Брадли Бийл, който вкара 50 точки за 39 минути игра, но беше на пейката за продължението заради болки в глезена. За домакините Домантас Сабонис също завърши с трипъл-дабъл - 30 точки, 13 борби и 13 асистенции, а Карис ЛеВерт завърши с 35 точки, 14 борби и 8 асистенции.

С този успех Вашингтон (32-36) измести Индиана (31-36) от 9-то място в класирането на Източната конференция, което дава право на участие в бараж за плейофите.

В друг мач от изминалата нощ звездата на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри отново бе на изключителна висота за победата над Оклахома Сити Тъндър със 136:97 у дома. Къри отбеляза 49 точки (11 тройки) за 29 минути игра, което предизвика скандирания "MVP" от 4155 зрители в Чейс Сентър в Сан Франциско. Къри подобри рекорда си от шест мача с 10 или повече тройки в рамките на един сезон, поставен през 2018/19.

Голдън Стейт заема осма позиция на Запад с баланс от 35 победи и 33 загуби, докато Тъндър вече нямат шанс да влязат плейофите с баланс 21-47.

Севънтисиксърс - Пистънс 118:104

Раптърс - Гризлис 99:109

Нъгетс - Нетс 119:125

Джаз - Рокетс 124:116

Трейл Блейзърс - Спърс 124:102. /БГНЕС