Уориърс стартираха по шампионски с успех над ЛеБрон и Лейкърс

Голдън Стейт Уориърс започнаха успешно защитата на титлата си в Националната баскетболна асоциация (НБА) след победа над Ел Ей Лейкърс със 123:109 у дома. В зала „Чейс Сентър“ в Сан Франциско, Калифорния, „воините“ отпразнуваха получаването на шампионските си пръстени с категоричен успех над „езерняците“.

Стеф Къри (л) вкара 33 точки за победата на Голдън Стейт.

Над всички за победителите бе голямата им звезда Стеф Къри, който завърши с 33 точки, шест борби, седем асистенции и четири кражби. 20 добави Андрю Уигинс, включително 4/7 от тройката. Клей Томпсън допринесе с 18 пункта за около 20 минути на паркета. Дреймонд Грийн и Джордан Пул зарязаха томахавката помежду си в мача, след като Грийн удари съотборника си по време на тренировка – той завърши с четири точки, пет борби и пет асистенции, докато Пул приключи с 12 точки и седем асистенции от пейката.

За калифорнийци ЛеБрон Джеймс остана на косъм от трипъл-дабъл – 31 точки, 14 борби и осем асистенции, докато Антъни Дейвис се отчете с 27 пункта, шест овладяни топки и четири кражби. Ръсел Уестбрук завърши с дабъл-дабъл – 19 точки и 11 борби, но усилията им се оказаха недостатъчни в дебюта на новия старши треньор Дарвин Хам. За Лейкърс предстои домакинство на градския съперник Ел Ей Клипърс в четвъртък, докато Голдън Стейт приема Денвър Нъгетс ден по-късно.

По-рано, Бостън Селтикс също потегли с домакински успех. Вицешампионите надвиха Филаделфия 76-ърс в сблъсък от Източната конференция със 126:117.

С по 35 точки за „келтите“ завършиха големите им звезди Джейлън Браун и Джейсън Тейтъм. Браун добави три борби, две асистенции и две кражби, докато Тейтъм овладя 12 топки под коша и даде четири завършващи подавания. Маркъс Смарт се отчете с 14 точки и 7 асистенции, а Бостън получи и сериозна помощ от пейката – Грант Уилямс и Малкълм Брогдън комбинираха за 31 точки, като Уилямс приключи с 5/5 от игра.

Джейсън Тейтъм (л) се отчете с 35 пункта при успеха над Фили.

За 76-ърс Джеймс Хардън бе най-резултатен с 35 точки. „Брадата“ добави осем борби и седем асистенции към статистиката си. С дабъл-дабъл завърши Джоел Ембийд – 26 пункта и 15 овладени топки, както и пет асистенции. 21 и 18 добавиха съответно Тайрийз Макси и Тобайъс Харис, но Фили не съумя да се противопостави на домакините си. В следващия си мач Сиксърс приемат Милуоки Бъкс в четвъртък, докато Селтикс откриват серия от три поредни гостувания с визита на Маями Хийт ден по-късно. /БГНЕС