Уориърс загубиха и Къри, Хардън изригна с 59 точки срещу Уизардс

Отборът на Голдън Стейт Уориърс понесе нов тежък удар след напускането на Кевин Дюрант в посока Бруклин Нетс и тежката контузия на Клей Томпсън.

Къри влиза в лазарета, а проблемите на Уориърс продължават да се множат.

Голямата им звезда Стеф Къри напусна паркета със счупена лява ръка по време на домакинската загуба от Финикс Сънс със 110:121. Гардът на „воините“ получи травмата 8:31 сек преди края на третата четвърт след сблъсък с центъра на „слънцата“ Арън Бейнс. Все още не е ясно дали той ще се нуждае от операция. Финикс потегли с 30:1 серия и спечели първата четвърт с 43:14, като водеше със 72:46 на полувреме. Девин Букър бе най-резултатен за победителите с 31 точки, а Бейнс добави дабъл-дабъл за успеха – 24 точки и 13 борби. За Уориърс Ерик Паскал реализира 20 пункта. Това бе трета загуба от началото на кампанията за възпитаниците на Стив Кър и трета победа за играчите на Монти Уилямс. В следващите си срещи Голдън Стейт играе у дома със Сан Антонио Спърс, а Финикс гостува на Мемфис Гризлис. В столицата Джеймс Хардън избухна с 59 точки за успеха на Хюстън Рокетс над Вашингтон Уизардс със 159:158 в един от най-резултатните мачове в историята на НБА. Звездата на „ракетите“ реализира решителен наказателен удар две секунди преди края на двубоя. Ръсел Уестбрук записа трипъл-дабъл номер 140 в кариерата си – 17 точки, 10 борби и 12 асистенции, а за столичани Брадли Бийл се отчете с 46 точки, но те се оказаха недостатъчни за „магьосниците“.

Хардън вкара 59 точки за успеха на Рокетс над Вашингтон със 159:158.

Двата отбора отбелязаха комбинирано 317 точки, поставяйки рекорд за най-много в един мач от НБА, решен с точка разлика. Това беше и третият двубой в последните 25 години, в който всеки един от отборите реализира поне 150 точки. Предишното върхово постижение в мач, решен с точка разлика, беше 311 в срещата между Чикаго Булс и Портланд Трейл Блейзърс през 1984. В следващите си мачове Хюстън гостува на Бруклин Нетс, а Вашингтон приема у дома Минесота Тимбъруулвс. Ето и всички останали резултати от вечерта: Кливланд Кавалиърс – Чикаго Булс 117:111 Орландо Меджик – Ню Йорк Никс 95:83 Филаделфия 76-ърс – Минесота Тимбъруулвс 117:95 Бостън Селтикс – Милуоки Бъкс 116:105 Бруклин Нетс – Индиана Пейсърс 108:118 Торонто Раптърс – Детройт Пистънс 125:113 Оклахома Тъндър – Портланд Трейл Блейзърс 99:102 Юта Джаз – Ел Ей Клипърс 110:96 Сакраменто Кингс – Шарлът Хорнетс 111:118. /БГНЕС