Уориърс не оставиха шансове на Никс в "Медисън Скуеър Гардън"

Отборът на Голдън Стейт Уориърс продължи с добрите си изяви в последните седмици, след като победи Ню Йорк Никс със 110:99 като гост в мач от редовния сезон на НБА. В "Медисън Скуеър Гардън" Стеф Къри даде преднина на Уориърс с тройка 17 секунди след началото на срещата и до финалната сирена гостите не изпуснаха водачеството си.

Домакините, които вкараха първия си кош в средата на първата част при резултат 0:14, успяха да се доближат на четири точки от съперника в средата на последната четвърт, но нямаха сили да стигнат до обрат. Къри бе над всички на корта и завърши с 31 точки (8 тройки) и 11 борби, като едва за втори път в кариерата си реализира дабъл-дабъл до почивката (17 точки и 10 борби). Наложилият се в стартовата петица Джонатан Куминга добави 25 точки и 8 борби, Клей Томпсън се включи с 16 точки от пейката, а завръщащият се след контузия ветеран Крис Пол се отчете с 11 точки, 6 асистенции и 4 борби. За Никс, които са без Джулис Рандъл и Оу Джи Ануноби, най-резултатен бе Джейлън Брънсън с 27 точки, докато Джош Харт завърши с 14 точки, 18 борби и 7 асистенции.

Тимът на Стив Кър вече има 12 победи и 3 загуби в последните си 15 двубоя, но въпреки това заема 10-то място в Западната конференция с баланс 31-27. За Никс това бе седмо поражение в последните девет мач, а тимът е на четвърта позиция на Изток с актив 35-25.

Орландо Меджик - Юта Джаз 115:107

Шарлът Хорнетс - Милуоки Бъкс 99:111

Бруклин Нетс - Атланта Хоукс 124:97

Сан Антонио Спърс - Оклахома Сити Тъндър 132:118

Финикс Сънс - Хюстън Рокетс 110:105

Денвър Нъгетс - Маями Хийт 103:97

Ел Ей Лейкърс - Вашингтон Уизардс 134:131 (след продължение). /БГНЕС