Уулвс нанесоха първа загуба на Лийдс на „Еланд Роуд“

Уулвърхемптън надви минимално като гост Лийдс с 1:0 в среща от петия кръг на английската Висша лига.

След този изстрел и рикошет в главата на Калвин Филипс, Уулвс стигнаха до победата срещу Лийдс.

През първата част по-активният от двата отбора на терена беше новакът, воден от Марсело Биелса. Енергичният състав на домакините стигна до няколко нелоши ситуации пред вратата на Руй Патрисио, но до попадение така и не се стигна. От своя страна, гостуващият тим рядко опитваше да атакуваше, като в самия край на първата част можеше да поведе в резултата, но изстрелът на Даниел Поденс бе спасен от младия страж на Лийдс Илан Мелие. През второто полувреме ролите се размениха и Уулвърхемптън беше този, който натисна в търсене на победен гол. Страхотен шут от воле на Ромен Саис се озова в мрежата на „белите“, но голът бе отменен правилно заради положение на засада на Поденс в началото на атаката. Нищо обаче не спаси Лийдс от неприятен рикошет в главата на Калвин Филипс след шут на Раул Хименес, който влетя в мрежата зад Мелие за 1:0. До края Лийдс имаше няколко разбърквания в наказателното поле, но не успя да подложи под по-голямо напрежение гостите, които изиграха стабилен мач в защита и се поздравиха с трета победа през сезона. За новака пък това беше първо домакинско поражение в Премиършип след завръщането във висшия ешелон след 16-годишно чакане. Лийдс е десети със седем точки, а Уулвс са шести с девет пункта. В следващия кръг „белите“ гостуват на Астън Вила, докато „вълците“ са домакини на Нюкасъл. В другия двубой от понеделнишката програма, Уест Бромич Албиън и Бърнли поделиха точките след нулево равенство. И двата тима останаха без успех в шампионата, като ще потърсят първи такъв в следващия кръг, когато УБА гостува на Брайтън, а Бърнли приема у дома Тотнъм. /БГНЕС