Валенсия победи Леванте в зрелищно градско дерби

Валенсия победи Леванте в зрелищно градско дерби с 4:3 като гост. Срещата бе от 18-ия кръг на Ла Лига. С успеха Валенсия събра 28 точки и заема 7-ото място във временното класиране на испанското първенство по футбол. Леванте е с 8 и е на последната позиция в настоящото подреждане.

Хосе Кампаня откри резултата за домакините в 21-ата минута, след като пропусна дузпа, но бе точен при добавката. Три минути по-късно Рожер Марти удвои аванса на Леванте. Гонсало Гедеш (44') се разписа за "прилепите" в края на първото полувреме на дербито.

Пет минути след почивката Валенсия изравни от наказателен удар. Попадението бе дело на Карлос Солер. В 72-ата минута отново Солер вкара за 2:3.

В 85-ата минута Гонсало Гедеш реализира за 2:4.

В продължението на мача Енис Бардхи вкара за крайното в дербито на град Валенсия 3:4. /БГНЕС