Валенсия спъна Севиля в битката за титлата

Валенсия и Севиля приключиха при равенство 1:1 в мач от 21-ия кръг на испанската Ла Лига.

Хосе Гая (д) асистира за гола на Гонсало Гедеш.

Андалусийци поведоха още в 7-та минута след автогол на Муктар Диакаби. В края на първата част обаче „прилепите“ възстановиха паритета след точната интервенция на Гонсало Гедеш, който получи асистенция на Хосе Гая. След почивката Севиля потърси отново аванс в резултата, но така и не намери целта.

Това бе и удар по амбициите на отбора за шампионска титла. Съставът на Юлен Лопетеги изостава вече на четири точки от лидера Реал Мадрид. Валенсия е девети с 29 пункта. В следващите си мачове Валенсия гостува на шампиона Атлетико Мадрид, докато Севиля приема Селта.

В друга среща, тимът от Виго спечели домакинството си на Осасуна с 2:0. Уго Майо и Санти Мина. /БГНЕС