Везенков с 15 точки за 20 минути при победа над бившия си тим в Гърция

Александър Везенков имаше нужда само от 20 минути на терена, за да покаже отново, че се намира в перфектна форма в пореден мач от гръцкото първенство.

Александър Везенков (д).

Фаворитът за Играч номер 1 на месеца в Евролигата изведе своя Олимпиакос до нов успех в местното първенство, като този път жертва на „червено-белите“ стана бившият клуб на българина – Арис, победен с 66:83.

Йоргос Бардзокас разпредели времето на терена между своите играчи, след като отборът му рано натрупа преднина. Везенков отново бе най-резултатен с 15 точки само за 20 минути на паркета в зала „Никос Галис“, като записа още 3 борби, 2 асистенции, 1 открадната топка и 1 чадър.

Олимпиакос остава лидер в класирането без загуба, като в следващия кръг приема Лаврио. /БГНЕС