8 точки и победа за Везенков в официалния му дебют в НБА

Александър Везенков записа първи минути в кариерата си в Националната баскетболна асоциация (НБА) при победата на неговия Сакраменто Кингс над Юта Джаз със 130:114 като гост.

Родният национал, който тази сутрин официално се превърна във втория българин, играл в „Лигата на извънземните“ след Георги Глушков, помогна на „кралете“ да стартират успешно кампанията си, като завърши с 8 точки, 2 борби и 2 откраднати топки за малко над 15 минути игрово време. Първият му кош с екипа на Сакраменто бе тройка в първата четвърт, при малко над 5 оставащи минути до края й. Саша приключи с 3/6 успеваемост при стрелбата и 2/5 от тройката.

Най-резултатен за калифорнийци бе Харисън Барнс със своите 33 точки. Дабъл-дабъл добави Домантас Сабонис – 22 пункта и 12 борби, с 18 се отчете Де‘Арън Фокс, а 15 и 10 съответно добавиха Кийган Мъри и Малик Монк. За „джазмените“ Джордан Кларксън бе над всички с 24 точки, а Лаури Марканен и Джон Колинс завършиха с дабъл-дабъл, но това не се оказа достатъчно за Юта, който отстъпи на Сакраменто и в последната си контрола от предсезонната подготовка.

За Кингс предстои домакинство на Голдън Стейт Уориърс в събота сутрин, докато Юта отново играе у дома в Солт Лейк Сити, този път срещу Ел Ей Клипърс. /БГНЕС