Везенков с нов силен мач при победа в дербито с Панатинайкос

Отборът на Олимпиакос продължава да се представя на ниво в Евролигата, като този път негова жертва бе градския съперник Панатинайкос. Тимът от Пирея надви местния си съперник повече от категорично с 84:65 и така взе реванш за поражението си във вътрешното първенство на Гърция.

Александър Везенков бе сред най-добрите за своя тим, като завърши срещата с 14 точки, 5 борби и 4 асистенции за близо 34 минути на паркета. След тази среща Олимпиакос остава трети в класирането с баланс 12-5, докато Панатинайкос е с 4-13.

Везенков и Леонидас Каселакис в момент от двубоя в Атина

С Иван Лилов в състава си Тимишоара победи Крайова с 97:87 (23:25, 26:21, 23:19, 25:22) в първия мач между двата тима от четвъртфиналите на турнира за Купата на Румъния. Ответният сблъсък е след седмица. Иван Лилов бе титуляр за своите и завърши с 13 точки, 5 борби и 3 асистенции за 23 минути на паркета, като стреля 4/11 от игра.

Българският национал Дий Бост и Галатасарай записаха победа над Нимбурк с 92:86 като гост в Шампионската лига. Американецът с български паспорт беше сред най-добрите за турския тим. Той записа 14 точки, 2 борби, 6 асистенции и 1 отнета топка за 21:47 минути като титуляр. Галатасарай завършва на първо място в групата с баланс от 5-1 и продължава в следващия етап на турнира.

В Испания Константин Костадинов и неговият Палма претърпяха още една загуба в испанската втора дивизия. На свой терен тимът отстъпи на Алманса с 82:94. Националът бе в стартовата петица, като за 26 минути на паркета се отчете с 6 точки, 4 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка.

При жените отличната игра на Карина Константинова продължава, като този път гардът и отборът й успяха да запишат и победа във Втора испанска дивизия след 79:76 над Бадалона като гост. Българката бе водещ реализатор за отбора си с 22 точки, като освен това записа 3 борби, 4 асистенции и 5 откраднати топки за 35 минути на паркета. След тази среща Миралвале е с баланс 4-12, като в първия кръг от 2022 г. тимът приема Селта. /БГНЕС