Везенков срещу Стеф Къри за място в плейофите на НБА

Сакраменто ще трябва да мине през допълнителни мачове, за да намери място в плейофите на НБА. Това стана окончателно ясно след последния кръг от редовния сезон, в който Кингс разбиха Портланд със 121:82 в своята зала "Голдън 1 Сентър". Тимът на бългтарина завърши на 9-о място в Западната конференция и ще трябва да играе с Голдън Стейт Уориърс на Стеф Къра в битката за място в директните елиминации.

Саша Везенков се включи от пейката. а, който Българският национал се появи в игра едва в заключителната четвърт, когато мачът бе отдавна решен. прекара малко над 10 минути на терена, но не успя да отбележи кош при двата си опита. Баскетболист №1 на Европа за 2023 г. все пак се отчете с една борба и една открадната топка.

Най-резултатен в мача бе Де`Аарън Фокс с 24 точки, към които добави 2 борби и 3 асистенции. Литовецът Домантас Сабонис остана на косъм от трипъл-дабъл, но все пак добави поредния си дабъл-дабъл от 18 точки, 11 борби (и 9 асистенции).

Мачът с шампионите от 2022 г. е на 17 април (сряда) от 5:00 часа сутринта българско време. Победителят ще продължи напред и ще се изправи срещу загубилия срещата между Ню Орлиънс Пеликанс и Ел Ей Лейкърс.

Филаделфия ще преследва място в плейофите на Изток срещу Маями. Победителят ще играе с Никс в първия кръг. Загубилият ще приеме Чикаго или Атланта, за да определят съперника на Бостън.