Вики Томова се класира за финала в Биариц

Виктория Томова се класира за финала на турнира в Биариц с награден фонд 80 хиляди долара.

Виктория Томова ще играе на финала на турнира с награден фонд 80 000 долара в Биариц. На червените кортове в югозападна Франция 24-годишната българка, която е поставена под номер 4, се наложи над водачката в основната схема Вероника Кепеде Ройг (Парагвай) с 2-6, 6-4, 6-0.

Срещата продължи 1:54 часа, а българката стигна до обрат, след като загуби първия сет. Томова започна слабо мача и в първата част загуби всичките си четири подавания и отстъпи с 2-6. Кепеде, която преди това бе отстранила Елица Костова, допусна пробив в първия гейм на втория сет. Томова се пропука за 3-3, но след това проби за 5-4 в своя полза. Последва убедителен гейм на 15 и резултатът стана 1-1 в сетовете. Третата част бе изцяло за Виктория Томова, която разби своята съперничка с 6-0.

В битката за трофея Томова ще играе с победителката от мача между Данка Ковинчич (Хърватия) и Джесика Понше (Франция). /БГНЕС