Виляреал с шокиращ обрат срещу Реал Мадрид на "Бернабеу"

Виляреал шокира Реал Мадрид с 3:2 на "Сантиаго Бернабеу". Гостите не бяха печелили на този стадион повече от пет години - за последно през януари 2018-а.

Голямата звезда на вечерта несъмнено бе Самуел Чукуезе. Нигерийският национал вкара два от трите гола за гостите, включително и победното попадение, узаконило обрата в 80-ата минута на двубоя. Така той стана вторият играч на Виляреал, реализирал два гола на "Бернабеу". Първият е Диего Форлан.

Пау Торес даде преднина на "Белите" в 16-ата минута, отбелязвайки си автогол, но шест минути преди почивката Чукуезе откри головата си сметка за вечерта, изравнявайки след брилянтни индивидуални действия срещу Начо - 1:1.

В 48-ата минута Винисиус отбеляза дежурния си гол за 2:1, но в 70-ата Виляреал отново изравни, този път чрез резервата Хосе Луис Моралес - 2:2. Десет минути преди края на редовното време Чукуезе смълча "Бернабеу" с феноменален гол. В края на двубоя съдията отсъди дузпа в полза на Реал за игра с ръка, но след консултация с ВАР я отмени.

Испанският вестник Марка пък разкри, че след края на мача полузащитникът на “белият балет” - Федерико Валверде, е ударил халфа на “жълтата подводница” - Алекс Баена. Според източника Валверде е чакал Баена на мястото, където са паркирани автобусите на гостуващите отбори. Футболистът на Реал Мадрид ударил испанеца в лицето. Твърди се, че Баена е отишъл в местно полицейско управление, където е дал показания за случилото се.

Столичани са втори в класирането с 59 точки, 12 по-малко от Барселона, а Виляреал изпревари Бетис и е пети с 47. /БГНЕС