Виляреал разгроми Селта с 4:0 на "Балаидос"

Отборът на Селта претърпя тежко домакинско поражение от Виляреал с 0:4 в двубой от 18-и кръг на Примера дивисион. И четирите попадения на стадион "Балаидос" във Виго бяха отбелязани през първото полувреме.

Още в петата минута "жълтата подводница" си осигури преднина с гол на Жерард Морено. В 14-ата минута Мой Гомес покачи на 2:0 за гостите, пет минути по-късно Дани Парехо направи преднината на Виляреал класическа, а Фер Ниньо оформи крайния резултат в 31-ата минута. С актив от 32 точки Виляреал заема трето място в класирането. Тимът за трети път в своята история спечели гостуване от първенството на Испания с четири гола разлика. За последно Виляреал победи Реал Сосиедад с 4:0 през януари 2005 г. Селта остава на осмо място в подреждането. Лидер е Атлетико Мадрид (38 т.), който днес посреща Атлетик Билбао. /БГНЕС