Вондрушова - Барти ще е финалът на Ролан Гарос при жените

Вондрушова няма загубен сет при достигането си до финала, който е първи за нея в турнир от Големия шлем.

19-годишната Маркета Вондрушова се класира за първия си финал в турнир от Големия шлем. Тийнейджърката от Чехия надигра Йохана Конта със 7-5, 7-6(2), за да достигне до мача за титлата. Двете изиграха равностоен мач, но във важните точки Вондрушова показа повече концентрация. Тя продължава към финала без загубен сет.

Ашли Барти преодоля 17-годишната Анисимова и има шанс да спечели Ролан Гарос за първи път.

Нейна съперничка ще бъде №8 в схемата Ашли Барти. В непредсказуем мач австралийката отстрани другата сензация в турнира - 17-годишната Аманда Анисимова. Барти постигна обрат след 6-7(4), 6-3, 6-3 и след пет пропуснати мачбола. Тя водеше в първия сет с 5-0, но Анисимова направи страхотен обрат и спечели тайбрека. След това тя губеше с 0-3, но взе седем поредни гейма, за да изравни резултата и поведе с 1-0 в третата решителна част. При 5-2 в своя полза Барти пропусна три мачбола на сервис на съперничката си и после два на свой начален удар. При последния обаче тя не сгреши и се класира а финал.