Втородивизионен тим детронира Дортмунд за Купата на Германия

Санкт Паули поднесе най-голямата изненада от началото на тазгодишното издание в турнира за Купата на Германия, след като елиминира действащия шампион в надпреварата Борусия Дортмунд след успех с 2:1 у дома.

Ерлинг Холанд (ц) и компания претърпяха разочарование.

Втородивизионният тим поведе още в 4-та минута след точната интервенция Етиен Аменийдо. В края на полувремето шокът за гостите стана пълен, когато Аксел Витсел си отбеляза автогол. След почивката възпитаниците на Марко Розе намалиха изоставането си след дежурния гол на Ерлинг Холанд от дузпа, но до края не успяха да изравнят и така се сбогуваха с мечтата да защитят трофея си още в осминафиналната фаза.

От турнира във втори кръг отпадна и шампионът на Германия Байерн Мюнхен, който бе разбит от Борусия Мьонхенгладбах с 0:5. За четвъртфиналите освен Санкт Паули се класираха още тимовете на Карлсруе, Хамбургер и Бохум. В надпреварата е още миналогодишният финалист РБ Лайпциг, който има за съперник Ханза Рощок. /БГНЕС