Юнайтед пречупиха Евертън в края и отново срещат Сити на 1/2-финалите в Карабао Къп

Манчестър Юнайтед достигна полуфиналите на тазгодишното издание за Купата на Лигата, след като надви като гост Евертън с 2:0.

Кавани миг преди да открие резултата за Юнайтед срещу Евертън.

Пред 2000 верни привърженици на домакините, „червените дяволи“ стартираха по-силно и можеха да водят до 20-та минута, когато Мейсън Грийнууд стреля с глава близо до страничния стълб на Робин Олсен, а стражът на „карамелите“ се прояви със спасявания на удари на Единсон Кавани. От другата страна, възпитаниците на Карло Анчелоти не изглеждаха опасност за Дийн Хендерсън, преди Гилфи Сигурдсон да стреля от пряк свободен удар и да предизвика чудесна намеса на младия вратар на Юнайтед. След нулева първа част, втората предложи по-равностойна игра, като Евертън се изнесе и на няколко пъти контраатакува, но безуспешно. Оле Гунар Солскяр вкара в игра Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал и в края усилията на гостите се отплатиха с две попадения. Първо, Кавани откри в 88-та минута с отличен изстрел с левия крак, а впоследствие Марсиал завърши контраатака и след асистенция на Рашфорд, преодоля Олсен за крайното 2:0. Любопитно е, че авторът на първия гол за Юнайтед – Кавани, можеше да бъде изгонен в средата на втората част, когато действа неправомерно без топка срещу Йери Мина, след като го хвана за гърлото и го свали на земята, но срещите за Купата на Лигата се играят без наличието на ВАР. Юнайтед отново стигнаха полуфинала в турнира, подобно на миналата година, и отново ще имат за съперник трикратния действащ шампион Манчестър Сити. „Гражданите“ спечелиха първия двубой на „Олд Трафорд“ с 3:1 и отстъпиха в реванша с 0:1 на „Етихад“, за да стигнат до финала на „Уембли“. В другия полуфинал съперници ще бъдат Брентфорд и Тотнъм. „Пчеличките“ отстраниха Нюкасъл след 1:0 и стигнаха първи голям полуфинал в историята си, докато „шпорите“, без трофей от 2008-а насам, елиминираха Стоук след успех с 3:1. Полуфиналите тази година ще се изиграят в един мач, а не както по традиция в две срещи. Мачовете ще се изиграят в седмицата, стартираща на 4 януари. /БГНЕС