Ювентус дръпна със седем точки на върха след разгром над Лече

Отборът на Ювентус поведе със седем точки на върха на класирането в Серия А, след каро разби Лече с 4:0 у дома в първи мач от 28-ия кръг на първенството. В Торино гостите, които са в зоната на изпадащите, удържаха натиска на "бианконерите" през първото полувреме, въпреки че останаха с човек по-малко в 32-та минута, когато централният защитник на тима Фабио Лучони получи директен червен картон.

Роналдо и Игуаин вкараха по един гол за победата на Юве.

Осем минути след почивката Пауло Дибала откри резултата в полза на домакините, което сломи съпротивата на играчите на Лече и те допуснаха още три попадения във вратата си в оставащите минути, дело на Гонсало Игуаин, Матайс де Лихт и Кристиано Роналдо от дузпа. По този начин Ювентус вече има 69 точки и води със седем през втория Лацио, който тази вече от 22:45 часа българско време приема Фиорентина. Лече остава в опасната зона с актив от 25 точки, като е под спасителната черта единствено заради по-лошата си голова разлика от 16-ия Дженоа. /БГНЕС