Ювентус е шампион на Италия за осми пореден път

Ювентус спечели общо 35-та шампионска титла в историята си.

Отборът на Ювентус спечели шампионската титла в Италия за осми пореден път, след като победи Фиорентина с 2:1 у дома в мач от 33-ия кръг на Серия А. След този успех „бианконерите“ вече имат 87 точки и няма как да бъдат застигнато от втория Наполи, който е с актив от 67 точки. Двубоят за „Алианц Стейдиъм“ не започна добре за домакините, след като още в шестата минута Микола Миленкович даде преднина на „виолетовите“. Възпитаниците на Масимилиано Алегри бяха колебливи в защита и можеха да инкасират още голове, но играчите на Фиорентина не успяха да реализират шансовете си. Торинци изравниха резултата в 37-та минута чрез бранителя Алекс Сандро, а малко след почивката пробив на Кристиано Роналдо отдясно завършил с прострелно центриране доведе до автогол на Герман Пецела. В оставащите минути не паднаха повече голове и в крайна сметка „бианконерите“ стигнаха до успеха, който узакони шампионската им титла. Ювентус печели осма поредна титла в Италия и общо 35-та в историята, което е рекорд. Титлата е пета поредна под ръководството на наставника Масимилиано Алегри, а с този успех звездата на Юве Кристиано Роналдо се превърна в първия футболист в историята, печелил шампионска титла в Англия, Испания и Италия. Останалите резултати от днес: Парма – Милан 1:1 Болоня – Сампдория 3:0 Каляри – Фрозиноне 1:0 Емполи – СПАЛ 2:4 Дженоа – Торино 0:1 Лацио – Киево 1:2 Удинезе – Сасуоло 1:1. /БГНЕС