Ювентус нанесе първа загуба на Милан в Серия А

Ювентус спечели дербито срещу Милан в 16-ия кръг на Серия А с 3:1 на „Джузепе Меаца“.

МакКени миг преди да отбележи третия гол във вратата на Милан.

„Бианконерите“ откриха чрез Федерико Киеза в 18-та минута, а в ролята на асистент се превърна Пауло Дибала. Домакините, водачи в класирането, натиснаха и в края стигнаха до изравнителен гол чрез Давиде Калабрия. След почивката обаче „Старата госпожа“ наложи волята си и стигна до нови две попадения чрез Киеза и резервата Уестън МакКени, който комбинира с друга резерва – Деян Кулушевски. Така шампионите нанесоха първо поражение на „росонерите“ през кампанията, след като играчите на Стефано Пиоли тръгнаха с 11 победи и четири равенства. Възпитаниците на Андреа Пирло пък вече имат 30 точки, на седем от Милан, като са и с мач по-малко от съперника. В следващите си двубои Милан приема у дома Торино, а Ювентус играе в къщи със Сасуоло. В другия двубой от сряда вечер, Наполи допусна изненадващо поражение от Специя с 1:2. Андреа Петаня даде преднина на неаполитанци, но попадения от дузпа на М‘Бала Нцола и Томазо Побега донесоха трите точки за новаците. В подреждането Наполи е шести с 28 точки, докато пое глътка въздух в битката за оцеляване, събирайки актив от 14 пункта. /БГНЕС