Ювентус направи поредна крачка към титлата

Отборът на Ювентус поведе с 19 точки на върха на класирането в Серия А, след като победи Унидезе с 4:1 у дома в първи мач от 27-ия кръг на първенството.

На „Алианц Стейдиъм“ домакините започнаха без Кристиано Роналдо, Марио Манджукич и Пауло Дибала в нападение, като в тяхно отсъствие се изяви младият Мойс Кийн. 19-годишният нападател вкара два гола преди почивката, за да даде солидна преднина на „бианконерите“, а през втората част Емре Джан от дузпа и Блез Матюиди покачиха на 4:0. Малко преди края Кевин Лазаня отбеляза почетното попадение за гостите.

След този успех Ювентус води с 19 точки пред втория Наполи, който утре гостува на Сасуоло. Удинезе заема 15-та позиция в класирането с 25 точки. /БГНЕС