Ювентус обърна Милан и е на успех от нова титла

Действащият шампион на Серия А Ювентус остава непобеден у дома, след като направи пълен обрат срещу Милан и спечели с 2:1 в дербито на 31-ия кръг. Кшищоф Пьонтек откри резултата за гостите, водени от Дженаро Гатузо, в 39-та минута на двубоя. Пауло Дибала възстанови равенството след точно час игра, а изгряващата звезда на „бианконерите“ Мойс Кийн вкара победния гол шест минути преди края на редовното време.

Ювентус е на крачка от осма поредна титла в Серия А.

Така „Старата госпожа“ се приближи на само една победа от предсрочна осма поредна титла в Калчото. Милан пък остава четвърти в таблицата, но може да бъде изместен от Аталанта, който гостува на Интер в неделя. В следващите си двубои от първенството Ювентус гостува на СПАЛ, докато Милан е домакин на Лацио. В последния двубой от съботната вечер Рома постигна ценен успех при гостуването на Сампдория с 1:0 и се приближи до топ 4. Единственият гол отбеляза капитанът Даниеле Де Роси четвърт час преди края на сблъсъка. „Вълците“ са на точка от четвъртия Милан, докато Самп остава в средата на класирането с 45 пункта. В следващия кръг Рома приема у дома Удинезе, а Сампдория е домакин на Дженоа в дербито на Генуа. /БГНЕС