Ювентус пречупи в края 10 от Сасуоло

Ювентус изкова труден успех у дома над Сасуоло с 3:1 в двубой от 17-ия кръг на италианската Серия А.

Роналдо и Пирло се поздравяват след трудната победа над Сасуоло.

„Бианконерите“, които в миналия кръг нанесоха първа загуба на лидера в класирането Милан, не впечатлиха с изявите си до почивката, но получиха числено преимущество след директния червен картон на Педро Обианг в добавеното време на първата част. Това даде очаквано предимство на „Старата госпожа“ и Данило изведе домакините напред в 50-та минута. Десетина минути по-късно обаче Грегоар Дефрел възстанови изненадващо паритета. Гостите се отбраняваха добре, но бяха сломени в заключителните минути на срещата. Първо, Аарън Рамзи се разписа след асистенция на Джанлука Фработа, а в самия край Кристиано Роналдо отбеляза дежурния си гол за шампионите, за да оформи и крайния резултат. Торинци се върнаха в топ 4 и имат актив от 33 точки – на седем от водача Милан, но с мач по-малко от „росонерите“. Сасуоло е седми с 29 пункта. В следващите си мачове Юве гостува на Интер в дербито на 18-ия кръг, докато Сасуоло приема у дома Парма. /БГНЕС