Ювентус с нова крачка към титлата в мач номер 648 за Буфон в Серия А

Тимът на Ювентус не остави шансове на Торино в градското дерби от 30-ия кръг на италианската Серия А.

"Бианконерите" не оставиха шансове на градския съперник на "Алианц Стейдиъм".

Двубоят бе рекорден за стража на „бианконерите“ Джанлуиджи Буфон в Серия А – номер 648 във висшия ешелон на италианския футбол, с което той изпревари досегашния рекордьор Паоло Малдини. Юве тръгна блестящо с ранно попадение на Пауло Дибала, а Хуан Куадрадо след около половин час направи резултата 2:0. Буфон не успя да реагира при изпълнението на Андреа Белоти от бялата точка в края на полувремето, и така на почивката авансът на „Старата госпожа“ бе крехък. Въпреки това, лидерите в класирането добавиха нови два гола през втората част, реализирани от Кристиано Роналдо и автогол на Кофи Джиджи. Така, възпитаниците на Маурицио Сари дръпнаха със седем точки пред втория в таблицата Лацио, който по-късно приема у дома Милан в дербито на кръга. Торино е 15-и с 31 точки, на шест от зоната на изпадащите. В следващите си мачове Юве гостува на Милан, а Торино играе в къщи с Бреша. /БГНЕС