Жирона и Барселона не се възползваха от грешната стъпка на Реал

Отборите на Жирона и Барселона не успяха да се възползва от равенството на Реал Мадрид с Валенсия в събота и да се доближат до лидера в класирането на Ла Лига. В мачове от 27-ия кръг на първенството в неделя Жирона загуби от Майорка с 0:1 като гост, а Барселона направи нулево равенство при визитата си на Атлетик Билбао.

Няколко дни след като се класира за финала на Копа дел Рей за четвърти път в историята си, Майорка постигна важен успех в битката за оцеляване. Единственото попадение в двубоя отбеляза защитникът Хосе Копете в 33-та минута, като за Жирона това бе трета загуба в последните четири мача в Ла Лига. Така каталунският тим вече изостава със седем точки от Реал, но запазва второто място заради равенството на Барселона с Атлетик Билбао. На "Сан Мамес" играчите на Шави Ернандес владееха повече топката, но така и не успяха да намерят начин да пробият защитата на съперника. Барселона заема трето място в подреждането с 58 точки, осем по-малко от лидера.

Виляреал - Гранада 5:1

Атлетико Мадрид - Бетис 2:1. /БГНЕС