Жорди Кайседо доближи ЦСКА на три точки от Лудогорец

ЦСКА постигна трудна домакинска победа над Черно море с 1:0 в двубой от 18-ия кръг на Първа лига.

Адалберто Пеняранда (с топката) бе един от най-дейните на "Българска армия".

На стадион „Българска армия“ „червените“ стигнаха до осми пореден успех в родното първенство в двубой, изпълнен с много нарушения и малко футболни достойнства. Първото полувреме мина без кой-знае какви голови положения пред двете вратари, като играчите на Бруно Акрапович не изглеждаха опасни на фона на случващото се в клуба и неясното бъдеще след новината за оттеглянето на финансовия благодетел Гриша Ганчев и съдружника му Юлиян Инджов. След почивката домакините се поактивизираха и в крайна сметка взеха своето в 68-та минута, когато центриране на Тиаго Родригес намери новото попълнение в атака Жорди Кайседо, който изпревари противников състезател и преодоля Иван Дюлгеров. До края не паднаха нови попадения и така заместникът на Али Соу, дебютирал в Първа лига, донесе ценни три точки в битката за титлата с Лудогорец. По-рано шампионите отстъпиха на Локомотив Пловдив с 2:3 в дербито на кръга, а с успеха си армейците съкратиха разликата до върха на само три точки. В следващия кръг двата отбора се изправят един срещу друг в Разград. Черно море е седми с 22 пункта и в следващия си мач ще търси първи успех през пролетния полусезон у дома с Берое. /БГНЕС